Mezoterapia mikroigłowa DermaPen Q1

Zabieg polega na nakłuwaniu skóry głowy igiełkami osadzonymi na dermaPen, po czym aplikuje się niewielkie dawki substancji leczniczej na skórę.
Efektem jest pobudzenie do wzrostu, regeneracja cebulek, odżywienie, zahamowanie wypadania.
Substancje aktywne zastosowane w preparacie nie muszą pokonywać bariery naskórkowej i dzięki mikrokanalikom dostają się do mieszka włosowego maksymalnie go odżywiając. Mikroigły dodatkowo naturalnie stymulują kolagen i elastynę.

Wskazania:
wypadanie włosów, łysienie androgenowe, łysienie plackowate, łojotok, sucha skóra głowy, włosy słabe, zniszczone, wymagające zagęszczenia, łysienie hormonalne, łysienie po ciążowe (tylko gdy kobieta nie karmi piersią).
Przeciwwskazania:
ciąża, laktacja, zażywanie antybiotyków, zażywanie antykoagulantów, zażywanie kortykosteroidów, zażywanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, nieleczona cukrzyca, egzema, łuszczyca, przebyta choroba nowotworowa.

W metodzie tej wykorzystywane są molibdenowe igły, które nie wywołują reakcji alergicznych. Igły nie zawierają chromu i niklu dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale. Dzięki wymiennemu systemowi jednorazowych igieł zabieg jest w 100% sterylny.
Podstawą w urządzeniu są wymienne kartridże wyposażone w igiełki wykonane z molibdenu – najbardziej zaawansowany materiał służący do produkcji narzędzi chirurgicznych. Igły mogą być stosowane u osób uczulonych na metale, ponieważ nie zawierają chromu ani niklu. Dzięki zastosowaniu molibdenu igły w urządzeniu DERMO PEN Q1 są niezwykle cienkie i wytrzymałe co znacznie poprawia komfort podczas zabiegu.
Urządzenie posiada certyfikat bezpieczeństwa oraz spełnia wszystkie Europejskie normy jakości.

Cena:
w zależności od zastosowanego preparat cena waha się od 200zł do 250zł za jeden zabieg.
Częstotliwość zabiegów:
w celu uzyskania rezultatów należy wykonać od 4 do 8 zabiegów w odstępach tygodniowych, następnie przez okres 6 miesięcy zabieg wykonywany jest raz w miesiącu.