Infuzja tlenowa

Człowiek jest istotą, która potrzebuje tlenu do życia. Każda komórka naszego ciała wymaga dostarczania tlenu, ponieważ jest potrzebny do każdego procesu życiowego naszego organizmu. Nasze zdrowie źle reaguje na niedobór tlenu i każdy o tym wie, ale czy wiemy jak bardzo tlen potrzebny jest naszym włosom oraz skórze?
Tlen – O2 – jest pierwiastkiem, który wchodzi w skład powietrza. Powietrze zawiera 21% czystego tlenu. Jest to pierwiastek łatwo dostępny oraz odnawialny. Tlen jest pierwiastkiem czynnym chemicznie, czyli posiada odpowiednią budowę, dzięki czemu jest wykorzystywany w wielu przemysłach takich jak medyczny, farmaceutyczny oraz kosmetologiczny.

Skóra w każdym wieku potrzebuje tlenu, niestety z upływem czasu proces oddychania skóry jest coraz mniej efektywny, przez co pogarsza się wygląd skóry.

Cena: od 180zł do 220zł
Czas ok 45-60 minut
Nie myjemy głowy w dzień wizyty

Gdy skóra głowy jest zanieczyszczona, swędzi, nadmiernie się łuszczy a włosy są oklapłe, matowe i suche to potrzebny jest zabieg infuzji tlenowej w skórę głowy oraz włosy. Każdy problem związany z włosami ma swoje podłoże w skórze głowy, dlatego zawsze, każdy trycholog podkreśla jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry głowy.

Zabieg WELLOXY polega na wtłaczaniu w skórę głowy wysoko sprężonego tlenu oraz składników aktywnych. Dzięki wysokiemu ciśnieniu składniki aktywne są przemycane w głąb skóry głowy, za czym idą lepsze efekty zabiegu.

 

Celem zabiegu przy użyciu WELLOXY jest usunięcie zalegających złogów keratolitycznych i zrogowaciałych warstw naskórka. Kolejna zaletą zabiegu jest duża ilość skondensowanego tlenu na skórę, który ma wpływ na zmniejszenie reaktywności pracy gruczołów łojowych oraz redukcji kolonii bakterii beztlenowych Propionibacterium Acnes. Na tym nie kończy się lista zalet.

Dodatkowo po zabiegu wzrasta aktywność komórek obojętnochłonnych które wspomagają mechanizm odpornościowy oraz przyspiesza proces gojenia przeczosów i stanów zapalnych. Skóra głowy po zabiegu lepiej chłonie składniki aktywne z preparatów trychologicznych.

Ponad to dzięki WELLOXY przyspiesza się metabolizm komórkowy oraz krążenie krwi, za czym idzie szybszy porost włosów i zmniejszenie procesu wypadania.

Efekty:

  • zmniejszenie kolonii bakterii beztlenowych
  • wycisza pracę gruczołów łojowych wspomaga gojenie się stanów zapalnych
  • pobudza krążenie w skórze czego efektem jest poprawa jakości włosów
  • ograniczenie nadmiernej ich utraty
  • dotlenienie skóry
  • zwiększenie elastyczności skóry